Erasmus Student Network Polska jest organizatorem Konkursu Fotograficznego Discover Europe 2018

english version
O Discover Europe

Discover Europe 2018

Pozwól nam odkryć Europę widzianą Twoimi oczami!

 

To już piętnasta edycja największego ogólnoeuropejskiego konkursu fotografii studenckiej. Po raz kolejny inspirujemy, odkrywamy i dzielimy się tym, co dla nas najważniejsze – koncepcją naszego wspólnego domu, jakim jest Europa. Już od 2004 roku jesteśmy tu, by poznawać Wasze wizje Starego Kontynentu, a cel i założenia konkursu od początku pozostają takie same – nawiązanie dialogu międzykulturowego między studentami polskimi i zagranicznymi oraz wspieranie aspirujących, młodych fotografów.

Dowodem szczególnej wartości naszego konkursu jest zdobyta w 2013 roku 2. nagroda w Konkursie im. Karola Wielkiego dla projektów non-profit organizowanego przez Parlament Europejski.

Co i jak?

Konkurs dzieli się na trzy kategorie:

· Citizen of Europe

· Postcard from Europe

· Surprise me, Europe

 

Citizen of Europe

Głównym zadaniem jest przedstawienie jednego z nas – mieszkańca Europy – w jednym ujęciu. Maksimum emocji i treści zamknięte w pojedynczym kadrze. Szeroko pojęta sztuka portretu w Waszym wydaniu.

Postcard from Europe

Europa niejedną ma twarz. Pokaż nam miejsce, do którego warto jest wracać; które jest dla Ciebie na swój sposób wyjątkowe. Czekamy zarówno na pejzaże, jak i miejskie krajobrazy. Zaskocz nas swoim wyjątkowym spojrzeniem na Europę i odkryj nieznane nam wcześniej jej zakątki.

Surprise me, Europe

To nieoczekiwane momenty tworzą wspomnienia, do których najbardziej lubimy wracać. Złap jedną z otaczających Cię krótkich chwil i spraw, by tworzyła jakąś historię. Uchwyć to, co nieuchwytne i pokaż nam twarz Europy widzianej Twoimi oczami.